Brașovul European.
Cu noi mergi la sigur!


Suntem o alternativă reală la administrația coruptă din Brașov. Pornim în această cursă ca organizația culturală și politică a minorității germane din Brașov, dar și ca o casă politică pentru oricine își dorește o alternativă la partidele politice ale momentului.

În rândurile noastre am primit deschis oameni profesioniști, oameni cu suflet, părinți și tineri cărora nu le este indiferent ce se va întâmpla cu Brașovul peste ani. Viziunea noastră pentru Brașov a luat viață cu adevărat acum mai bine de 850 de ani, când primii sași au ajuns în aceste locuri, au construit o comunitate înfloritoare și au oferit Țării Bârsei locul pe care îl merită în istoria europeană. Vremurile însă s-au schimbat, dar noi nu. Astăzi suntem pregătiți să ducem comunitățile noastre brașovene în Europa, nu doar formal, ci prin proiectele pe care le-am inclus în Programele noastre locale și care conturează viziunea noastră.

Municipiul Brașov

Candidatul nostru la Primărie

Cristian Macedonschi Ocupație: Director societate comercială Profesie: economist

Consiliul Local

  1. Cristian Macedonschi Ocupație: director Profesie: economist
  2. Arnold Ungar Ocupație: avocat Profesie: jurist
  3. Werner Braun Ocupație: manager Profesie: inginer
  4. Eberhard-Wolfgang Wittstock Ocupație: pensionar Profesie: profesor, ziarist
  5. Edmond Hermel Ocupație: administrator Profesie: manager
  6. Thomas Șindilariu Ocupație: arhivist Profesie: istoric
  7. Elisa Wilk Ocupație: redactor Profesie: jurnalist
  8. Mihai-Liviu Dovâncă Ocupație: administrator Profesie: inginer
  9. Bernhard Heigl Ocupație: arhivist Profesie: istoric
  10. Cosmin Alexandru Dumitru Obogeanu Ocupație: account manager Profesie: economist
  11. Hans-Eckard Schlandt Ocupație: organist Profesie: organist
  12. Paul Binder Ocupație: analist Profesie: manager proiecte
  13. Robert Marian Ocupație: antreprenor Profesie: economist
  14. Klaus Seitz Ocupație: specialist securitate și sănătate în muncă Profesie: inginer
  15. Dagmar Hübner Ocupație: director comercial Profesie: economist
  16. Dieter-Walter Drotleff Ocupație: pensionar Profesie: ziarist
  17. Andrea Enikö Hampel Binder Ocupație: medic Profesie: medic
  18. Albrecht-Gernot Klein Ocupație: administrator Profesie: inginer
  19. Elisabeta Marin Ocupație: arhivist Profesie: filolog
  20. Ralf Sudrigian Ocupație: jurnalist Profesie: profesor
  21. Christel Berbec Ocupație: pensionar Profesie: inginer
  22. Werner-Bernhard Lehni Ocupație: pensionar Profesie: maistru
  23. Paul-Alexandru Cristian Ocupație: organist Profesie: organist
  24. Tiberiu Kincses Ocupație: administrator Profesie: electromecanic
  25. Jürgen Zach Ocupație: profesor Profesie: profesor
  26. Bettina-Lavinia Boeriu Ocupație: studentă Profesie: -
  27. Emöke Tantarean Ocupație: director economic Profesie: economist
  28. Emil Marian Ocupație: director Profesie: inginer
  29. Ortwin-Gerhard Rudolf Ocupație: paracliser Profesie: paracliser
  30. Dieter-Petru Ziriakus Ocupație: pensionar Profesie: tehnician
  31. Marius-Erich Roth Ocupație: îngrijitor clădiri Profesie: tâmplar
  32. Simona-Antonela Boldi Ocupație: secretar casier Profesie: -
  33. Roland Zeimes Ocupație: lăcătuș mecanic Profesie: lăcătuș mecanic
  34. Paul Răceu Ocupație: asociat unic Profesie: -

Județul Brașov

Candidata noastră pentru președenția Consiliului Județean

Carolina Fernolend Ocupație: director Profesie: economist

Consiliul Județean Brașov

  1. Carolina Fernolend Ocupație: director Profesie: economist
  2. Eberhard-Wolfgang Wittstock Ocupație: pensionar Profesie: profesor, ziarist
  3. Gabriel-Cristian Drăghici Ocupație: avocat Profesie: avocat
  4. Dieter-Walter Drotleff Ocupație: pensionar Profesie: ziarist
  5. Thomas-Johann Luczay Ocupație: fizioterapeut Profesie: fizioterapeut
  6. Dagmar Hübner Ocupație: director comercial Profesie: economist
  7. Klaus Seitz Ocupație: specialist securitate și sănătate în muncă Profesie: inginer
  8. Monika Georgeta Toader Rausch Ocupație: profesor Profesie: profesor
  9. Elisa Wilk Ocupație: redactor Profesie: jurnalist
  10. Werner Braun Ocupație: manager Profesie: inginer
  11. Cristian Macedonschi Ocupație: director Profesie: economist
  12. Arnold Ungar Ocupație: avocat Profesie: jurist
  13. Edmond Roland Hermel Ocupație: administrator Profesie: manager
  14. Thomas Șindilariu Ocupație: arhivist Profesie: istoric
  15. Octavian Bogdan Ocupație: administrator Profesie: inginer
  16. Karl-Heinz Gross Ocupație: șef birou Profesie: inginer
  17. Norbert Stengel Ocupație: administrator Profesie: mecanic
  18. Esther Christian Neubert Ocupație: muzician bisericesc Profesie: muzician bisericesc
  19. Andrea Enikö Hampel Binder Ocupație: medic Profesie: medic
  20. Albrecht-Gernot Klein Ocupație: administrator Profesie: inginer
  21. Cosmin Alexandru Dumitru Obogeanu Ocupație: account manager Profesie: economist
  22. Robert Marian Ocupație: antreprenor Profesie: economist
  23. Jürgen Zach Ocupație: profesor Profesie: profesor
  24. Ralf Sudrigian Ocupație: jurnalist Profesie: profesor
  25. Paul Binder Ocupație: analist Profesie: manager proiecte
  26. Bruno Ercău Ocupație: proiect manager Profesie: comerciant
  27. Paul-Alexandru Cristian Ocupație: organist Profesie: organist
  28. Hans-Eckard Schlandt Ocupație: organist Profesie: organist
  29. Werner-Bernhard Lehni Ocupație: pensionar Profesie: maistru
  30. Emil Marian Ocupație: director Profesie: inginer
  31. Sandra-Monika Nicolescu Ocupație: proiect manager officer Profesie: economist
  32. Gerhild Gross Ocupație: administrator Profesie: funcționară
  33. Bernhard Heigl Ocupație: arhivist Profesie: istoric
  34. Christel Berbec Ocupație: pensionar Profesie: inginer
  35. Dieter-Petru Ziriakus Ocupație: pensionar Profesie: tehnician
  36. Mihai-Liviu Dovâncă Ocupație: administrator Profesie: inginer
  37. Emöke Tantarean Ocupație: director economic Profesie: economist
  38. Iulia Anca Nedelcu Ocupație: proiect manager Profesie: economist
  39. Ioana-Alexandra Boldi Ocupație: educatoare Profesie: educatoare
  40. Bettina-Lavinia Boeriu Ocupație: studentă Profesie: -
  41. Tiberiu Kincses Ocupație: administrator Profesie: electromecanic
  42. Ortwin-Gerhard Rudolf Ocupație: paracliser Profesie: paracliser
  43. Marius-Erich Roth Ocupație: îngrijitor clădiri Profesie: tâmplar
  44. Roland Zeimes Ocupație: lăcătuș mecanic Profesie: lăcătuș mecanic

Bunești

Candidatul nostru la Primărie

Adrian Stoian Ocupație: fermier Profesie: tehnician veterinar

Consiliul Local

  1. Adrian Stoian Ocupație: fermier Profesie: tehnician veterinar
  2. Walther Fernolend Ocupație: lucrător agricol Profesie: electomecanic
  3. Mihai Grigore Ocupație: administrator Profesie: inginer
  4. Dietmar Depner Ocupație: ghid turistic Profesie: lăcătuș mecanic
  5. Cornel Stanciu Ocupație: consilier juridic Profesie: consilier juridic
  6. Ionel Munteanu Ocupație: preot Profesie: preot
  7. Gerhild Gross Ocupație: administrator biserică Profesie: funcționar
  8. Silviu-Vasile Mișcoi Ocupație: fermier Profesie: tâmplar
  9. Anelise Krestel Ocupație: lucrător comercial Profesie: lucrător comercial
  10. Ecaterina Fritsch Ocupație: îngrijitor Profesie: mașini și utilaje
  11. Tina Bing Ocupație: asistent social Profesie: educatoare
  12. Elisabeta Ghilea Ocupație: manager Profesie: administrator
  13. Gerda Ghergiceanu Ocupație: pensionar Profesie: electrician
  14. Dumitru Mihăilă Ocupație: fermier Profesie: zootehnist

Codlea

Candidatul nostru la Primărie

Erwin Vlad Albu Ocupație: director ONG Profesie: manager

Consiliul Local

  1. Erwin Vlad Albu Ocupație: director ONG Profesie: manager
  2. Marius Emil Suranyi Ocupație: administrator firmă Profesie: inginer
  3. Aurel Dionisie Agache Ocupație: tehnician Profesie: tehnician
  4. Octavian Bogdan Ocupație: administrator firmă Profesie: inginer
  5. Ella Simona Josef Ocupație: administrator firmă Profesie: ceasornicar
  6. Andrei Cazacu Ocupație: inginer Profesie: inginer
  7. Sandra Nicolescu Ocupație: proj. manager Profesie: economistă
  8. Mihai Catargiu Ocupație: programator Profesie: informatician
  9. Viorica Băran Ocupație: meteorolog Profesie: economistă
  10. Cătălin Adrian Buhnilă Ocupație: inginer Profesie: inginer
  11. Christine Maria Ocupație: programator Profesie: economistă
  12. Alexandru Băran Ocupație: meteorolog Profesie: meteorolog
  13. Cezar Alexandru Butu Ocupație: șef echipă Profesie: economist
  14. Vasile Stoica Ocupație: maistru Profesie: maistru
  15. Rodica Aldescu Ocupație: manichiuristă Profesie: pensionară
  16. Martina-Karina Gal Ocupație: montator electromecanică Profesie: tehnician prelucrarea lemnului
  17. Paul Badiu Ocupație: inginer calitate Profesie: inginer
  18. Lucia Aldescu Ocupație: psiholog Profesie: psiholog
  19. Manuela-Monica Lesinschi Ocupație: tehnician Profesie: inginer
  20. Ciprian Lipan Ocupație: student Profesie: student
  21. Loredana-Delia Badiu Ocupație: contabil Profesie: contabil
  22. Sebastian Nițu Ocupație: programator Profesie: student
  23. Robert Cadar Ocupație: specialist strategie industrială Profesie: tehnolog
  24. Camelia-Gabriela Petre Ocupație: administrator firmă Profesie: contabil

Făgăraș

Consiliul Local

  1. Norbert Stengel Ocupație: administrator Profesie: mecanic
  2. Cristian Gabriel Drăghici Ocupație: avocat Profesie: avocat
  3. Marilena Dorina Șuteu Ocupație: medic Profesie: medic
  4. Bruno Ercău Ocupație: manager proiect Profesie: manager proiect
  5. Ciprian Ionuț Nicoară Ocupație: antreprenor Profesie: economist
  6. Esther Christane Neubert Ocupație: muzician bisericesc Profesie: muzician bisericesc
  7. Vasile Lascu Ocupație: pensionar Profesie: economist
  8. Johannes Klein Ocupație: preot Profesie: preot
  9. Alexandru Tarczali Ocupație: - Profesie: comerciant vânzător
  10. Iulia Anca Nedelcu Ocupație: manager proiect Profesie: economist
  11. Sandu Marian Moroșan Ocupație: pensionar Profesie: -
  12. Johan Kessler Ocupație: referent Profesie: mecanic
  13. Lucian Victor Mija Ocupație: jurist Profesie: jurist
  14. Wilhelm Montsch Ocupație: pensionar Profesie: strungar
  15. Delia Alexandra Hedea Ocupație: inginer constructor Profesie: inginer constructor
  16. Anitha Mărginean Ocupație: învățătoare Profesie: învățătoare
  17. Ovidiu Constantin Hogea Ocupație: inginer Profesie: inginer
  18. Wolfgang Friedrich Keppler Ocupație: pensionar Profesie: mecanic
  19. Viorica Motoc Ocupație: învățător preșcolar Profesie: profesor
  20. Nicoleta Ana Hedea Ocupație: pensionar Profesie: -
  21. Ioan Aldea Ocupație: mecanic inspector ssm Profesie: muncitor
  22. Frideric Brandstetter Ocupație: pensionar Profesie: maistru mecanic
  23. Călin Constantin Pop Ocupație: director tehnic Profesie: inginer
  24. Alfred Emanuel Lurtz Ocupație: muncitor Profesie: tinichigiu vopsitor

Hălchiu

Candidatul nostru la Primărie

Levente Bölöni Ocupație: administrator Profesie: morar

Consiliul Local

  1. Levente Bölöni Ocupație: administrator Profesie: morar
  2. Aurel Titilincu Ocupație: administrator Profesie: inginer
  3. Karl-Heinz Gross Ocupație: inginer Profesie: inginer
  4. Codrin-Ion Nistor Ocupație: mecanic agricol Profesie: mecanic agricol
  5. Hans-Udo Hedvig Ocupație: operator CNC Profesie: operator CNC
  6. Ecaterina Mușat Ocupație: contabil Profesie: contabil
  7. Petru Ernst Ocupație: pensionar Profesie: șofer
  8. Karina-Ana Bölöni Ocupație: sociolog Profesie: profesoară
  9. Dieter Schwartz Ocupație: stivuitorist Profesie: stivuitorist
  10. Marian-Cristian Boștinaru Ocupație: mecanic Profesie: mecanic
  11. Petru Seres Ocupație: tractorist Profesie: tractorist
  12. Ion-Lucian Teleanu Ocupație: instalator Profesie: instalator
  13. Dănuț Dragosloveanu Ocupație: administrator Profesie: măcelar
  14. Mihai Pal Ocupație: stivuitorist Profesie: stivuitorist
  15. Gheorghe Porumbu Ocupație: muncitor întreținere Profesie: lăcătuș
  16. Tibi Seres Ocupație: motostivuitorist Profesie: motostivuitorist
  17. Gabriel Acatrinei Ocupație: agricultor Profesie: agricultor

Rupea

Consiliul Local

  1. Karl Gotfried Hellwig Ocupație: pensionar Profesie: inginer
  2. Laura Schenber Arpătăceanu Ocupație: profesor Profesie: profesor
  3. Ana Szabo Ocupație: învățător Profesie: profesor
  4. Emerich BBarfuss Ocupație: traducător Profesie: traducător
  5. Claudia Oprea Ocupație: învățător Profesie: învățător

Sânpetru

Consiliul Local

  1. Robert Otto Adams Ocupație: administrator Profesie: economist
  2. Ralph-Andreas Uhr Ocupație: agent comercial Profesie: economist
  3. Dana Vasilache Ocupație: student Profesie: economist

Ticușu

Candidatul nostru la Primărie

Johann Stefani Ocupație: pensionar Profesie: preot

Consiliul Local

  1. Johann Stefani Ocupație: pensionar Profesie: preot
  2. Ervan Francois Michel Marie Joliff Ocupație: pompier Profesie: profesor teolog
  3. Gheorghe Pîrvu Ocupație: fermier Profesie: fermier
  4. Carmen Gabriela Pîrvu Ocupație: referent Profesie: funcționar public
  5. Richard Roth Ocupație: proiectat Profesie: tehnician
  6. Ludovic Klozer Ocupație: mecanic Profesie: pensionar
  7. Vasile Pârvu Ocupație: fermier Profesie: fermier
  8. Costică Iftimie Ocupație: sudor Profesie: pensionar
  9. Constantin Pârvu Ocupație: fermier Profesie: muncitor necalificat
  10. Iosif Stângaciu Ocupație: fermier Profesie: fermier
  11. Maria-Magdalena Kadar Ocupație: asistent medical Profesie: pensionar